Pátek, 1 března, 2024
Home Dovolená Vídeň – cenově dostupný výlet

Vídeň – cenově dostupný výlet

od Redakce
Published: Upraveno 1 komentář
Výlet do Vídně

Pokud se chcete po pracovním týdnu uvolnit, ale nechce se vám do dlouhého cestování, vyrazte do Vídně. Hlavní město Rakouska leží na základech římského tábora Vindobona. Najdete zde stovky historických klenotů, architektonických stylů, zajímavostí a kulturních akcí. Ideálním místem pro návštěvu Vídně je advent, kdy navštívíte vánoční trhy.

Jak se tam dostat?

Do hlavního města Rakouska se dostanete hned několika způsoby. Nejpohodlnější je beze sporu přeprava letadlem. Vídeňské letiště je mezinárodním centrem. Po příletu vás pravidelné vlakové spoje City Airport Train dopraví do srdce města. Mezi velmi zajímavý druh cestování patří autobusové spojení. V tomto případě je chytré využít nabídek cestovních kanceláří a dopřát si komfort i s průvodcovskou službou. Ceny zájezdů se pohybují kolem 600 korun.

[hana-code-insert name=’seznam‘ /]

Jedeme do Vídně vlakem

Vlakové spojení se jeví jako dobrodružné i pohodlné. Ideální spoje naleznete na internetovém jízdním řádu. Využívejte slevy na jízdné díky konaným akcím jako je třeba výstava v Albertině. Včasná jízdenka Českých drah se také vyplatí. Cestování vlakem je rychlé a cenově dostupné. Olomouc – Vídeň trvá asi 3 hodiny, Praha – Vídeň si žádá delší čas, asi 4 – 5 hodin. Vždy záleží na druhu vlaku a jeho možnostech.

Vyrazte ve svém autě a buďte svým pánem!

Nejoblíbenější spoj autem na trase Praha – Vídeň, je cesta přes Znojmo – Hatě – Kleinhaugsdorf, dlouhá 290 kilometrů. Trasa Brno – Vídeň je preferována přes Mikulov – Drasenhofen, tato trasa měří 130 kilometrů. Při vstupu na rakouské dálnice je nutné si opatřit dálniční známku. Cestování do Vídně autem je pohodlné. Pokud si nevíte přece rady, využijte internetový plánovač tras.

Dechberoucí památky pro vaše oči

Kdo ještě Vídeň nenavštívil, bude mile překvapen. Turisté touží navštívit císařské letní sídlo Schönbrunn a jeho zahrady i zámek Belvedere, letní sídlo Evžena Savojského. V muzeu Albertina spatříte světové unikáty umění. Dominantou v pravém slova smyslu je Stephansdom. Také Hofburg, sídlo habsburské monarchie, Mozarthaus, Kunsthistorische Museum, Kunsthalle Wien a v neposlední řadě Präter, obří vídeňský zábavní park, musíte navštívit. Zamilujte si skvělé gurmánské speciality, zajděte si do divadla a relaxujte v kavárně. Zakupte si, Vienna Card, a šetřete na vstupech i dopravě.

Nejširší nabídku zájezdů do Vídně naleznete na INVIA.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Další podobné články

1 komentář

Míša Nová 23.8.2016 - 18:50

Pokud hledáte na výlet zoo světové třídy blízko ČR, tak ve Vídni v zámeckém parku Schönbrunnu se nachází nejstarší existující zoologická zahrada na světě s jedinou zachovalou barokní menažerií. Projít se tak můžete po stopách Marie Terezie a ostatních Habsburků, kteří v zámeckém parku vytvořili spoustu zajímavostí.

Zanechat komentář