pergoly

Jak si představujete dokonalý odpočinek? Jistěže, v klidu zahrady. K tomuto účelu vám poslouží zahradní altány a dřevěné pergoly. Poskytnou místo relaxace po práci anebo jsou určeny pro prázdninové večírky a grilování. Také vaše děti si je rychle oblíbí. Ať už chcete anebo ne, v jejich stínu naleznete úkryt před horkým letním slunce a schováte se před podzimním deštěm. Besídky tvoří nedílnou složku zahrady, proto si dobře rozmyslete, co od nich očekáváte.

Romantika do zahrady patří

Co si představíte pod pojmem zahrada? Tvrdou práci, rytí a kopání záhonu? Buďte přeci trošku romantičtí. Zahradní besídky se starají o pohodovou atmosféru. Postavit si altán či pergolu není v dnešní době finančně náročný problém. Toužíte po kruhovém, osmibokém, obdélníkovém či čtvercovém vzhledu? Mysleli jste na prosklení a osvěžení dřevěné besídky kovovými prvky? Všechny varianty se nesou ruku v ruce s moderními trendy. Jediné, co by v altánu nemělo chybět, jsou květiny.

Jako v pohádkovém království

Zahradní besídku umístěte na konec zahrady, kde je klid, dostatek zeleně a květin. Nezapomínejte na pěkný výhled a snadný přístup k domu. Myslete na cestičku z přírodního materiálu, přeci nechcete dojít ke své pergole celí od bahna. Obklopte se květinami. Ideální jsou ty popínavé, protože splní hned několik funkcí. Nabízejí slast pro oko a fantastické reprezentativní účely. Rovněž zajišťují ochranu proti slunečnímu svitu. Pokud přemýšlíte o popínavých rostlinách, nekombinujte více jak dva druhy. Jakmile začnou všechny kvést, budete jako v cirkusu. Což takhle lichořeřišnice, povijnice, vilec, okrasný fazol? Kolem pergoly nasaďte vistárie, zimolezy, trubače, plaménky anebo exotičtější dřeviny, durmany či fuchsie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 komentář