Středa, 17 dubna, 2024
Home Domácnost Altány a pergoly v hlavní roli

Altány a pergoly v hlavní roli

od Redakce
Published: Upraveno 1 komentář
pergoly

Jak si představujete dokonalý odpočinek? Jistěže, v klidu zahrady. K tomuto účelu vám poslouží zahradní altány a dřevěné pergoly. Poskytnou místo relaxace po práci anebo jsou určeny pro prázdninové večírky a grilování. Také vaše děti si je rychle oblíbí. Ať už chcete anebo ne, v jejich stínu naleznete úkryt před horkým letním slunce a schováte se před podzimním deštěm. Besídky tvoří nedílnou složku zahrady, proto si dobře rozmyslete, co od nich očekáváte.

[hana-code-insert name=’seznam‘ /]

Romantika do zahrady patří

Co si představíte pod pojmem zahrada? Tvrdou práci, rytí a kopání záhonu? Buďte přeci trošku romantičtí. Zahradní besídky se starají o pohodovou atmosféru. Postavit si altán či pergolu není v dnešní době finančně náročný problém. Toužíte po kruhovém, osmibokém, obdélníkovém či čtvercovém vzhledu? Mysleli jste na prosklení a osvěžení dřevěné besídky kovovými prvky? Všechny varianty se nesou ruku v ruce s moderními trendy. Jediné, co by v altánu nemělo chybět, jsou květiny.

Jako v pohádkovém království

Zahradní besídku umístěte na konec zahrady, kde je klid, dostatek zeleně a květin. Nezapomínejte na pěkný výhled a snadný přístup k domu. Myslete na cestičku z přírodního materiálu, přeci nechcete dojít ke své pergole celí od bahna. Obklopte se květinami. Ideální jsou ty popínavé, protože splní hned několik funkcí. Nabízejí slast pro oko a fantastické reprezentativní účely. Rovněž zajišťují ochranu proti slunečnímu svitu. Pokud přemýšlíte o popínavých rostlinách, nekombinujte více jak dva druhy. Jakmile začnou všechny kvést, budete jako v cirkusu. Což takhle lichořeřišnice, povijnice, vilec, okrasný fazol? Kolem pergoly nasaďte vistárie, zimolezy, trubače, plaménky anebo exotičtější dřeviny, durmany či fuchsie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Další podobné články

1 komentář

Kovář Zdeněk 15.5.2016 - 18:09

Pergola, grill a vychlazené pivo, to je idylka letního večera.

Zanechat komentář