Pondělí, 20 května, 2024
Home Dovolená Aktivní dovolená v Alpách v českém apartmánu

Aktivní dovolená v Alpách v českém apartmánu

od Redakce
Published: Upraveno 3 komentáře
nassfeld

Prázdniny se blíží, a tak je nejvyšší čas začít plánovat chvíle odpočinku. Jestli toužíte po dvou týdnech prospaných na pláži, poohlédněte se tentokrát někde jinde. My pro vás totiž máme pravý opak – dovolenou, kde zažijete jenom aktivní odpočinek! Z vlastní zkušenosti můžeme říct, že na ten budete vzpomínat mnohem déle a s úsměvem na tváři.

Aktivní odpočinek se svým způsobem dá zažít i v Česku. Můžete chodit po našich horách nebo se vydat na kole třeba na Moravu. Nejvíc si však odpočnete, když odjedete do úplně cizího prostředí. Nemusí to být zrovna druhý konec zeměkoule, vždyť kvalitní sportovní vyžití zažijete hned za hranicemi. Rakouské Alpy jsou pro všechny sportovce jako dělané. Čechy tam potkáte často a dokonce i v té nejhezčí oblasti (jižní Dolomity nedaleko hranic s Itálií) je možnost českého ubytování. Ideálním příkladem jsou apartmány Nassfeld, středisko vyhledávané v zimních i letních měsících.

[hana-code-insert name=’seznam‘ /]

Nejmodernější středisko rakouských Alp

Centrum zábavy Nassfeld – Pressegger See se nachází opravdu těsně u italských hranic. Pyšní se titulem nejslunnějšího rakouského střediska, svítí tu neuvěřitelných 300 dní v roce. Hory jsou tu překrásné, na vrcholky vás vyveze jedna ze dvou v létě funkčních lanovek, dál už se dostanete buď po svých, nebo na kole. Opakem krásných hor je nedaleká propast Garnitzenklamm s naučnou stezkou.

Jednou z nejoblíbenějších místních atrakcí je zážitkový park s lanovým centrem, skalním labyrintem a vysokými lany. V NTC outdoorovém parku vám bude tuhnout krev v žilách. Na raftu nebo kajaku zažijete sjezd divoké řeky Gail a pak se zchladíte v průzračném alpském jezeru.

No a na závěr dne se pěkně vyvalíte na posteli v ubytování Nassfeld. Zaručujeme, že do pěti minut po ulehnutí na lůžko budete spát. Kdyby náhodou ne, můžete se večer podívat na televizi, skočit do sauny v apartmánu nebo popovídat si s českým personálem. Rádi vám poradí s programem na další den. Pohádka, ne?

[hana-code-insert name=’seznam‘ /]

Komentáře

komentářů

Další podobné články

3 komentáře

Luboš 17.6.2016 - 18:46

Rakousko je opravdu překrásné, byli jsme tam v létě několikrát.

Nádherný apartmán ve Flachau pro 6 osob nás vyšel na 11.000,-Kč na týden. Ubytování nemá chybu, 2 koupelny, v kuchyni myčka atd…

Velká zahrada, vybavená pro děti, k dispozici kola, grill a internet.

Vřele doporučuji.

Marek 10.7.2016 - 18:47

Kvalita, čistota, téměř všechno nejlepší a nejradši bych se tam i odstěhoval, kdybych tam měl i dobrý job.

když jsem sjel z dálnice u nás a jel domů, připadalo mi to tady jak na Ukrajině. Špína, hnus, svinčík, prostě fujtajbl. myslím, že některá místa jsou pro takové cizince skutečně šok, když sem přijedou.

Jindřich Všetečka 23.8.2016 - 18:48

Rakousko mám procestované celkem dost(graz,linz,vídeň,salzburg,zell am see,salzbursko,štýrsko,dolní rakousko atd.) – příroda a vše okolo úžasné,ale ty ceny…lákát v článku na levné ubytování je zcestné…ano nějakej rodinej penzionek se snídaní se dá najít za 17-22 euro na osobu…v okolí velkých měst to zachraňuje síť oekotel(vídeň,graz,salzburg) za 22 euro na osobu – tuto síť mám všude vyzkoušenou a můžu vřele doporučit – nevýhodou je poloha na periferii měst s vyjímkou salzburku…klasické 3* hotely jsou už velmi drahé….dražší než třeba v německu,španělsku..

podstatnou část rozpočtu ale schlamstne hlavně vstupné na památky(hrady,zámky,jeskyně,doly,přehrady,muzea atd.) která se pohybuje většinou od 10-20 euro i výše

za večeři v klasické restauraci s nápoji jsem třeba v linci zaplatil 22 euro v zell am see 30 euro….ušetřit se dá když zajdete třeba k mcd menu do pěti eur

Zanechat komentář