jak vyčistit pleť

O svou pleť pečují ženy po staletí. Dnešní moderní žena má bezpočet možností, ze kterých mohou vybírat.   Krémy, nejrůznější mastičky či séra nebo maskérky, vizážistky a kosmetické salony. Před sto lety neměly ženy takové možnosti a přes to měly nádhernou a přirozenou pleť. V čem spočívalo jejich kouzlo? V doma vyrobené kosmetice z dostupných surovin. Vyzkoušejte také recepty, které jsou bez chemie.

Zbavte se vrásek

Nejjednodušší radou, jak mít tvář bez vrásek je neusmívat se, nehýbat mimickými svaly. Pokud nechcete mít výraz sfingy, použijte odvar z meduňky a lipového květu. Proti vráskám bojovaly ženy také s pomocí lesních jahod. Malé jahůdky stačí rozmačkat, nanést na obličej a nechat působit po dobu dvaceti minut. Pak je opláchněte vodou. Další možností je smíchat tvaroh s medem a mlékem a touto směsí potřít pleť. Nechte působit půl hodiny a poté smyjte.

Hydratujte a čistěte nejen za pomoci medu

Med má výborné regenerační a hydratační účinky. Smíchejte dvě lžičky medu a oleje s vaječným žloutkem. Směs naneste na obličej a nechte působit půl hodiny. Poté smyjte vlažnou vodou. Pleť bude jemná a čistá. Proti kruhům pod očima vypijte každý večer před spaním sklenici mléka s medem.

Na suchou pleť pomáhají také banány. Rozmačkaný banán promíchejte se žloutkem, přidejte olivový olej a směs naneste na pleť.

Proti mastné pleti jablka i okurky

Máte-li naopak pleť mastnou, použijte následující recept: Jablko rozmixujte, smíchejte s bílým jogurtem, skořicí a ovesnými vločkami. Vzniklou kaši naneste na obličej. Pokožce dodáte vitamíny, póry se stáhnou. Vyzkoušejte také smíchat vyšlehaný vaječný bílek s citronovou šťávou a nastrouhanou okurkou. Dosáhnete vypnuté pleti   a stáhnutí pórů.

Ovocný peeling rozzáří pleť

Hroznové víno rozmačkejte a přidejte třtinový cukr. Směs vetřete na obličej a na krk. Pokožku poté opláchněte vlažnou vodou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů