Čtvrtek, 18 července, 2024
Home Naše tipy DFP filtr nemá jenom pozitiva, ale má i negativa

DFP filtr nemá jenom pozitiva, ale má i negativa

od redakce
Published: Upraveno 0 komentář
auta

Součást moderních naftových automobilů, která dělá mnoha lidem vrásky na čele. Tak si lze charakterizovat filtr pevných částic. Pokud se podíváme na to, co je DPF filtr a k čemu slouží, tak musíme říci, že je to pomocník ke snižování emisí. U naftových motorů zachytává škodlivé částice z výfukových plynů a napomáhá v plnění potřebných norem. Tolik ke kladů toto zařízení má však i negativa.

Nutností je péče

Tu mnoho majitelů vozu zmiňuje jako něco, co jim dělá vrásky na čele. Nutno říci, že péče může probíhat ve dvou fázích. Tou první je potřebná regenerace DPF filtru, která probíhá víceméně automaticky, při delších cestách. Z toho však plyne, že při krátkých cestách nemusí být tento proces dokončený. Péče však může souviset také s nutností efektivnějšího čištění, které je vhodné provádět po určitém kilometrovém nájezdu, který předepisuje výrobce. Jinak hrozí technické problémy.

Poruchy se objevují

I toto je celkem velký problém daného zařízení. Jelikož je stále poměrně novou součástí vozů, tak musíme říci, že se poruchy mohou objevovat. Mnoho řidičů potvrzuje to, že i když se snaží maximalizovat péči, tak se jim kontrolka signalizující problém na palubní desce již rozsvítila. Co v takovém případě dělat? Je to jedna ze tří věcí:

  • Oprava problémů
  • Výměna filtru za nový
  • Repas filtru pevných částic

Má negativní vliv i na jízdní vlastnosti

I toto je negativum, které se v souvislosti s filtrem pevných částic poměrně často objevuje. V jakém směru? V první řadě v tom, že mnohdy ovlivňuje výkonnost vozu, která je o něco menší, než kdyby filtr instalován nebyl. Dále nelze zapomínat na ony nezbytné regenerační procesy, které mohou mít za následek vzrůstající spotřebu nafty. I toto jsou proto důvody, proč se mnoho lidí rozhodně DPF filtr ze svého vozu vyndat. Pro možná rizika, a to nejenom na STK, tento krok nedoporučujeme.

[hana-code-insert name=’seznam‘ /]

Další podobné články

Zanechat komentář