Čtvrtek, 18 července, 2024
Home Dovolená Jak si rychle a levně zařídit vízum do Ruska

Jak si rychle a levně zařídit vízum do Ruska

od redakce
Published: Upraveno 1 komentář
cestovní pas

Před vstupem na ruské území musíte mít vyřízené vízum. Na jeho vyřízení je potřeba myslet s dostatečným předstihem. Co všechno potřebujete pro získání ruského víza, jak dlouho to trvá a kolik si máte připravit peněz?

Co je potřeba pro udělení víza?

Po získání povolení ke vstupu na území Ruska musíte dodat několik podkladů.

  • Cestovní pas
  • Kopie pasu
  • Pozvání – turistické, služební, pracovní, studijní
  • Potvrzení o cestovním pojištění
  • Barevná fotografie na doklady

Dobrou zprávou je, že administrativu pro získání víza do Ruska za vás může vyřídit spolehlivý zprostředkovatel www.ruskevizum.cz, takže stačí jen dodat výše uvedené podklady a zaplatit částku nutnou pro vyřízení žádosti. Pokud nemáte vlastní pozvání, je možné zhotovit turistické pozvání či voucher.

Na vízum si počkáte minimálně 4 pracovní dny

Vyřízení víza do Ruska běžně trvá kolem 7 pracovních dní. Záleží však na účelu vaší cesty a někdy se může celý proces protáhnout. Pokud spěcháte, můžete si připlatit za rychlejší vyřízení, které trvá 4 pracovní dny. S tím je nutné počítat před samotnou cestou a nenechávat nic na poslední chvíli.

Kolik bude vízum stát?

Cena za samotné vízum je při běžné době vyřízení 1 720 korun a při žádosti o expresní rychlé vyřízení do 4 pracovních dnů 2 730 korun. Konkrétní ceny se liší podle druhu víza, takže se dopředu podívejte na přesný a konkrétní ceník. Celkové náklady se však mohou zvětšit v případě, že si potřebujete zařídit nový pas, nechat si zhotovit dokladovou fotku a je potřeba připočítat také cestovní pojištění na dobu cesty.

Pokud si chcete ušetřit starosti se sháněním pozvání a rychle si vyřídit vízum, obraťte se na specialisty v oboru. Ruské vízum může mít mnoho druhů podle toho, jaký je záměr a účel vaší cesty. Jestli cestujte poprvé, pročtěte si předem náležitosti ohledně jednotlivých druhů víz, jejich případná omezení a pravidla.

Další podobné články

1 komentář

Nikola 24.9.2019 - 11:24

Dobrý den. Ješte tato služba je super rusko-viza.cz
Vyřídí za vás vše a rychleji)

Zanechat komentář