Středa, 17 dubna, 2024
Home Naše tipy Nenechte se napálit při koupi ojetého vozu

Nenechte se napálit při koupi ojetého vozu

od Redakce
Published: Upraveno 1 komentář
podovody ojetin

Koupě nového auta je velká a taky drahá záležitost. Aby finanční dopad na domácnost nebyl tak obrovský, je běžné kupovat ojetá auta. Pokud se do něčeho takového pustíme, musíme ale být co nejvíc ostražití – nepoctivých obchodníků s ojetými vozy je víc, než byste čekali.

Stočit tachometr je pro podvodníky hračka

Při koupi automobilu obvykle sledujeme najeté kilometry – čím méně jich bylo najeto, tím vyšší cena auta je, a rozdíly jsou to skutečně veliké. Není divu, že se nepoctivému autobazaru vyplatí pár desítek nebo i stovku tisíc kilometrů stočit a auto tak zdánlivě omladit – a projde-li dostatečnou renovací (nebo spíše kamufláží), laik nemá šanci nic poznat.

O to větší problém nastává u aut dovážených ze zahraničí. Ty jsou málokdy v lepším stavu než ty, které jezdí od prvního uvedení do provozu s českou SPZ, a navíc nemáte šanci dostat se k historii onoho vozu. Ačkoliv auto stojí před vámi nebo ho řídíte, když si ho odvážíte domů, ve skutečnosti stále kupujete zajíce v pytli.

Ověření přes VIN kód zodpoví mnoho otázek

Máte-li podezření, že obchodník k vám není tak úplně upřímný – a měli byste ho mít raději zbytečně, než abyste zaplatili za vrak – vyplatí se si stav vozidla zkontrolovat podle VIN kódu. To je unikátní kód auta, skrz který můžete zkontrolovat například právě najeté kilometry nebo zda bylo vozidlo bouráno (autobazar vám beztak téměř nikdy havárii neprozradí, a to ani tehdy, když se jednalo téměř o totální likvidaci).

Opatrnosti nikdy není nazbyt a vždy je zapotřebí velmi bedlivě auto prohlédnout, než se rozhodnete podepsat kupní smlouvu. Částečně vás však před podvodníky a kuplíři s ojetými vozy může ochránit i tak jednoduchá věc, jakou je kontrola VIN kódu skrz www.zkontrolujsiauto.cz. Vzhledem k částce, o kterou můžete přijít při špatně uzavřeném obchodu, se to rozhodně vždy vyplatí.

Další videa o podvodech v oblasti prodeje ojetin naleznete na

 nechcivrak.cebia.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Další podobné články

1 komentář

Jindra 23.8.2016 - 18:42

Při výběru auta si dejte načas, nejlevnější nabídky bývají problematické; lepší jsou ty ve středním cenovém pásmu inzerátů. Rizikovější jsou auta z dovozu, lepší je najít vůz původem z ČR.

Zanechat komentář